Granulinių katilų paskirtis – komfortiškas pastatų šildymas, o jų priežiūra – visiškai nesudėtinga. Granuliniai katilai yra taupus ir ekologiškas šildymo būdas, mat juose galima kūrenti įvairų rūšių biomasės granules:
su 12 kW rotaciniu degikliu bei 230 l bunkeriu
su 16 kW rotaciniu degikliu bei 230 l bunkeriu
su 20 kW rotaciniu degikliu bei 230 l bunkeriu
su 26 kW rotaciniu degikliu bei 230 l bunkeriu
su 36 kW rotaciniu degikliu bei 320 l bunkeriu
su 50 kW rotaciniu degikliu bei 500 l bunkeriu
su 70 kW rotaciniu degikliu bei 700 l bunkeriu
Granuliniai katilai yra automatizuoti, o nuo jų automatizacijos lygio priklauso ir katilo veikimo trukmė be priežiūros, kuri gali siekti nuo kelių parų iki keleto mėnesių.
Šių katilų sandara taip pat gana nesudėtinga, yra trys svarbiausios dalys: granulių degikliai, granulių talpos (dar vadinamos bunkeriais) ir granulių konvejeriai (dar vadinami šnekais). Granulinių katilų automatizacijos lygis lemia ir šių dalių veikimo principą: visiškai automatiniai granuliniai katilai ne tik savaime užsidegs ir užges, bet ir į atskirą, tam skirtą konteinerį šalins pelenus, taip pat išvalys šilumokaitį. Mažiausiai automatizuoti katilai savaime atlieka kur kas mažiau funkcijų – čia automatiškai atliekamas tik kuri tiekimas iš granulių talpos (bunkerio) į pakurą.
Granuliniai katilai – tai tinkamiausias šildymo būdas tiems, kurie ieško patogaus ir ekonomiško sprendimo.
Kombinuoti granuliniai kieto kuro katilai nuo įprastų granulinių katilų skiriasi tuo, kad juose yra dvi pakuros, kurios suteikia galimybę šilumą gaminti naudojant ne tik ekologišką kurą – medienos granules, tačiau ir tradicinę kuro rūšį – pjuvenų briketus ar malkas. Šių katilų privalumas – toks pat aukštas komforto lygis ir saugumas, kad kilus gedimui ar pristigus granulinio kuro niekada neteks šaltis, nes visada galima pasinaudoti šildymo tradiciniu kuru alternatyva.